Katılım Daveti

Korona pandemisi sırasında Türkiye ve Almanya’da Hijyenin Kokusu konulu antropolojik araştırma projemiz için 18- 99 yaş arası, koku, hijyen, dezenfeksyon maddeleri hakkında günlük deneyim, gözlem ve anılarını bizimle paylaşmaya hazır katılımcılar arıyoruz.

Katılım için önkoşul 10 hafta boyunca konu ile ilgili haftalık fotoğraf, yazı yada ses kayıtlarından oluşacak bir günlük tutmayı kabul etmek. Bu veriler E-mail ya da Whatsapp üzerinden, Almanca, Türkçe ya da İngilizce olarak tarafımıza iletilebilir.

Bize gönderilen bilgi ve deneyimlerinizden her hafta bir tanesi derlenip seçilecek ve araştırmanın internet blogunda paylaşacağız.

Elde edilen veriler anonim olarak yayınlanacak ve kişisel veriler kesinlikle bir başkasıyla paylaşılmayacak. Katılımcılara araştırmanın sonuçlarının derlendiği kitabı projenin sonunda teşekkür olarak göndereceğiz.

Araştırma başlamadan önce sizinle yaklaşık 20 dakikalık bir online görüşme yapmak isteriz.

Araştırmamız ilginizi çektiyse, sorularınız ve katılım ayrıntıları için bize cultures_of_hygiene@uni-bayreuth.de adresinden E-mail ile ulaşabilirsiniz.

Proje ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz: https://www.ethnologie.uni-bayreuth.de/de/forschung/forschungsprojekte/liebelt_olfaktorien-der-Hygiene_tuerkisch/index.html


Author: Claudia Liebelt

Claudia Liebelt (PhD, Halle, 2010) is Assistant Professor in Social Anthropology at the University of Bayreuth. She currently holds a Heisenberg Position on “Gender, Body, Beauty: Transnational Formations of the Self,” funded by the German Research Foundation (DFG). Her research foci are in the Anthopology of the Body and the Senses, Political Anthropology, Gender and Sexualities, Care and Intimate Labour, as well as Islam and Secularity. She is especially interested in debates on the biopolitics of beauty and hygiene, embodied normativities, postsecularism and new materialities, with a regional focus on the Middle East and Northern Africa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.